Český olympijský výbor

cesky olympijsky vyborČeský olympijský výbor (ČOV) byl založen 18. května 1899. Dle Olympijské charty má rozvíjet a šířit olympijské ideály a zastupovat a zabezpečovat účast České republiky na olympijských hrách.

 

Zodpovědnost a role Českého olympijského výboru je však mnohem širší. Nově zastupuje zájmy českého sportu jako celku vůči státu. ČOV má za cíl zlepšení postavení sportu ve společnosti a jeho zpřístupnění nejširší veřejnosti. Usiluje o zlepšení financování sportu, a to zejména v oblasti mládeže.

ČOV zastupuje Českou republiku v mezinárodním olympijském hnutí a zabezpečuje reprezentaci České republiky na olympijských hrách a dalších akcích organizovaných MOV a národními olympijskými výbory. ČOV sdružuje sportovní svazy, federace, asociace, unie a další obdobné a podobné tělovýchovné a sportovní subjekty s působností na území České republiky (dále jen “sportovní subjekty”), které jsou členy mezinárodních sportovních federací řídících sporty, jejichž disciplíny jsou začleněné do programu olympijských her a další sportovní svazy, členy mezinárodních sportovních federací uznaných MOV.Dále sdružuje občany České republiky, jakož i právnické osoby a organizační složky státu se sídlem v České republice, podporující olympijské hnutí. Výše uvedené subjekty se stávají za podmínek, uvedených v dalších částech stanov, řádnými či přidruženými členy ČOV. Posláním ČOV je rozvíjet a šířit olympijské ideály, a tím přispívat k tělesné a duchovní výchově občanů a zejména mládeže v duchu olympismu. Posláním a povinností ČOV je zastupování a zabezpečení účasti České republiky na olympijských hrách. ČOV podporuje svou účastí i další akce organizované MOV a národními olympijskými výbory.
 
ČESKÝ OLYMPIJSKÝ VÝBOR
Benešovská 6
101 00 Praha 10 (ukázat adresu na mapě)
tel.: +420 271 730 622, +420 271 732 326, +420 271 734 734
fax: +420 271 731 318
e-mail:  info@olympic.cz
web: www.olympic.cz